joomla templates top joomla templates template joomla

Setne urodziny najbardziej znanej bydgoszczanki

bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

alt18 października 1910 r., w 60. rocznicę urodzin fundatora, na pl. Teatralnym w Bydgoszczy odsłonięto rzeźbę. Jej nagość, a później „niemieckie” pochodzenie sprawiły, że przez wiele lat trwała o nią batalia. Dziś „Łuczniczka” jest jednym z symboli Bydgoszczy. Z okazji 100 rocznicy odsłonięcia przed rzeźbą złożono kwiaty od prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza.

Delecta nadal z naszymi siatkarzami

bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

altW bydgoskim ratuszu podpisana została umowa sponsorska pomiędzy władzami klubu Bydgoszcz Łuczniczka SA – który reprezentują nasi ekstraligowi siatkarze – a spółką Rieber Foods Polska, właściciela marki Delecta. Ta marka z bydgoskimi siatkarzami jest już od wielu lat i nie inaczej będzie w tym roku. Umowa podpisana została do czerwca 2011 r. – podobnie jak umowy z zawodnikami.

Wizyta studyjna w Moszczance

powiat.bydgoski.pl I. Owczarzak włącz . Opublikowano w Bydgoszcz powiatowe

2 października Szkoła w Moszczance k Prudnika, obchodziła swoje 65 urodziny. Spotkali się razem: notable, uczniowie i absolwenci, pedagodzy, dziatwa szkolna, rodzice i nauczyciele oraz personel szkoły, bo 65 lat to szmat czasu. Przygotowano prezentacje multimedialna o życiu szkoły sprzed lat, kroniki stare i nowe, plany i protokoły Rady Pedagogicznej do wglądu. W całej Moszczance panował odświętny nastrój przy pięknej słonecznej pogodzie. O 9.00 rozpoczęła się msza święta z okazji Urodzin Szkoły w miejscowym kościele.

Automaty biletowe już działają

bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

Automaty, w których można kupić bilety jednorazowe oraz okresowe, są już czynne. Nowoczesne automaty to przede wszystkim wygoda dla samych pasażerów: bilety można odtąd kupić szybciej i w większej ilości punktów. - Do tej pory Bydgoską Kartę Miejską odebrało 10 tys. bydgoszczan. Wydawanie kart przebiega wzorcowo, do tej pory w żadnym innym mieście proces ten nie przebiegał tak sprawnie – mówił Mariusz Przybylski, rzecznik Mennicy Polskiej, która wprowadza w naszym mieście bilety elektroniczne.

Apel do wojewody o szybką reakcję

bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

alt

Po podjęciu przez Radę Miasta – na wniosek prezydenta Konstantego Dombrowicza – uchwały zakazującej wprowadzania do obrotu tzw. dopalaczy, władze Bydgoszczy apelują do wojewody o pilne zaopiniowanie uchwały.

,,Z nami nie kończy się lato''

bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

alt

Kilka tysięcy mieszkańców Fordonu wzięło udział w koncercie "Z nami nie kończy się lato", podczas którego wystąpiły gwiazdy Bydgoszcz Hit Festiwalu. Na scenie zagrały zespoły - Volver, Roan, Velvet i The Pupils.

Bydgoska Karta Miejska ruszyła

bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

altOd 20 września bydgoszczanie mogą bezpłatnie wyrabiać Bydgoską Kartę Miejską, dzięki której, m.in. dużo wygodniej będzie można zakupić okresowy bilet komunikacji miejskiej. Karta miejska to zintegrowany system pobierania opłat. Podobne systemy działają m.in. w Lublinie, Wrocławiu, Pile, Kaliszu oraz Warszawie.

"PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH POWIATU" JUŻ WYDANY!

powiat.bydgoski.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz powiatowe

altZ ogromną przyjemnością informujemy, iż wydaliśmy nową publikację "Przewodnik po szlakach turystycznych powiatu bydgoskiego". Przewodnik przedstawia m.in. szlaki piesze, rowerowe, wodne, trasy rowerowe przy drogach publicznych. Można sie w nim zapoznać także o innych formach turystyki aktywnej w powiecie.

12 października na Wyspie Młyńskiej budujemy kulturę

bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

altKażdy może aktywnie włączyć się w tworzenie bydgoskiej aplikacji do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wystarczy 12 października przyjść na Wyspę Młyńską. Właśnie w najbliższy wtorek (12.10) Bydgoszcz przed 13-osobowym panelem ekspertów z Unii Europejskiej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie prezentować naszą aplikację do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Eksperci zobaczą nasze propozycje i nas samych zgromadzonych na Wyspie Młyńskiej!

Kolejna "schetynówka" oddana

powiat.bydgoski.pl; K. Bernady włącz . Opublikowano w Bydgoszcz powiatowe

alt Wczoraj Wojewoda Kujawsko - Pomorski Rafał Bruski dokonał uroczystego otwarcia przebudowanej drogi powiatowej nr 1537C Trzciniec-Ciele-Kruszyn Krajeński. Inwestycja została zrealizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. „schetynówek”.

Projekt „ERA ZARZĄDZANIA”

powiat.bydgoski.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz powiatowe

altCelem projektu „Era Zarządzania", organizowanego przez PROSPERO Business Training s.c. w ramach pomocy EFS, jest wzrost umiejętności i kompetencji menedżerskich osób pracujących na stanowiskach kierowniczych lub stanowiących kadrę zarządzającą.

Zapraszamy na "Konferencję z organizacjami pozarządowymi"

powiat.bydgoski.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz powiatowe

altSerdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, działających na terenie Powiatu Bydgoskiego na konferencję z organizacjami pozarządowymi, która odbędzie się 14 października 2010 roku, o godz. 15.30, w sali 408 Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy (ul. Konarskiego 1-3, IV piętro  w biurowcu) .

15-lecie DPS w Koronowie

powiat.bydgoski.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz powiatowe

altDzisiaj odbyła się uroczystość 15-lecia Domu Pomocy Społecznej w Koronowie. Starosta Bydgoski Kazimierz Krasowski wyróżnił następujących pracowników DPS w Koronowie: