joomla templates top joomla templates template joomla

W domu prawie jak w dżungli. Mieszkaniec Bydgoszczy urządził sobie plantację marihuany w mieszkaniu

włącz . Opublikowano w Bydgoszcz powiatowe

 
Ponad 20 sztuk krzewów roślin konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu, słoiki ze 170 gramami suszu roślinnego, a także sprzęt służący do uprawy i dystrybucji narkotyków oraz inne przedmioty wykorzystywane w procederze narkotykowym zabezpieczyli bydgoscy policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Uprawę zorganizowaną przez 39-latka kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu na bydgoskich Wyżynach.
 
W środę 22 marca policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową bydgoskiej komendy ustalili, że w jednym z mieszkań w bloku na Wyżynach jest prowadzona uprawa konopi indyjskich. Gdy pojechali, by to sprawdzić okazało się, że ich podejrzenia były słuszne. 
 
 
W mieszkaniu należącym do 39-latka kryminalni ujawnili uprawę 23 krzewów konopi indyjskich oraz nawozy, namiot i inny sprzęt służący do jej prowadzenia. Na tym jednak nie koniec. Podczas przeszukania pokoju, oprócz krzewów, policjanci zabezpieczyli trzy słoiki z suszem roślinnym oraz przedmioty służące do dystrybucji narkotyków- puste opakowania na leki, specjalnie przygotowane naklejki i inne.
 
Wszystkie zabezpieczone przez policjantów rośliny oraz inne przedmioty są materiałem dowodowym w sprawie. Krzewy konopi oraz susz roślinny trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.
 
 
Właściciel plantacji 39-letni bydgoszczanin został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. W czwartek 23 marca usłyszał zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich uprawy, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. 
 
Policjanci wspólnie z prokuratorem będą wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie.
 
{media load=media,id=8186,width=640,align=center,display=inline}