joomla templates top joomla templates template joomla

125 kg marihuany i innych narkotyków wypalono w Bydgoszczy. Marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy rzadziej kokaina, heroina czy LSD spłonęły w piecu

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy spalili ponad 125 kg różnego rodzaju narkotyków. Z dymem poszły marihuana, amfetamina i inne psychotropy. Policjanci mogli spalić środki odurzające na podstawie prawomocnych wyroków, w których sąd orzekł ich zniszczenie.
 
Magazyn substancji psychotropowych i środków odurzających znajduje się w jednym z budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. 
 
Tu, do czasu zakończenia postępowań karnych, trafiają zabezpieczone przez policjantów substancje i środki, których posiadanie jest zakazane. Głównie jest to marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy rzadziej kokaina, heroina czy LSD.
 
 
Narkotyki po specjalistycznych badaniach wykonanych w policyjnych laboratoriach, trafiają w zalakowanych pakietach do magazynu. Tam pozostają do czasu prawomocnych wyroków, w których sąd orzeka o ich zniszczeniu.
 

Pod czujnym okiem kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy 24 worki wypełnione 89 kg marihuany, 27 kg amfetaminy i ponad 9 kg innych  zakazanych psychotropów jak: MDMA czy kokaina zostały przetransportowane konwojem do spalarni na terenie powiatu bydgoskiego. Chwilę później, w obecności nadzorujących wszystko policjantów, narkotyki znalazły się w piecu i spłonęły.