joomla templates top joomla templates template joomla

Czy do Bydgoszczy przyjadą uchodźcy? Niektórzy "otrzeźwieli" i wbrew Schetynie mówią "nie podpisaliśmy żadnej deklaracji przyjmowania uchodźców"

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

 
Po słowach Grzegorza Schetyny deklarującego w imieniu samorządowców przyjmowanie uchodźców przetoczyła się ogromna fala krytyki. Niektórzy samorządowcy jak się wydaje otrzeźwieli i wsłuchali się w głos swoich wyborców, którzy za rok będą ponownie głosowali na nich luba na kogoś innego. 
 
Bydgoszcz to jedno z miasta, które podpisało Deklarację Prezydentów o Współdziałaniu Miast Unii Metropolii Polskich w Dziedzinie Migracji . Z dokumentu tego wynika … no właśnie co do tego opinie są sprzeczne. Dla jednych to jawna deklaracja przyjęcia uchodźców, ale sam dokument mówi o imigrantach. 
 
 
 
Jak więc jest? Czy Bydgoszcz niedługo może spodziewać się napływu uchodźców, imigrantów, którzy przyjadą na zaproszenie prezydenta Rafała Bruskiego? 
 
Skierowaliśmy pytanie do władz Bydgoszczy kiedy pojawią się uchodźcy, emigranci. W odpowiedzi uzyskaliśmy od prezydenta Bydgoszczy odpowiedź udzieloną przez jego rzeczniczkę i co ciekawe zaprzeczyła ona wcześniejszym medialnym doniesieniom. 
 
- „Prezydent nie złożył ani nie podpisał żadnej deklaracji dotyczącej przyjmowania uchodźców.”.
 
Czy po fali krytyki prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski „otrzeźwiał” i zmienił zdanie? 
 
Dodatkowo w informacji z Ratusza można przeczytać, ze podpisana deklaracja dotyczy np.: 
 
- „współpracy i wymianie doświadczeń choćby takich jak podczas przyjmowania rodzin Polskiego pochodzenia  z Donbasu” 
 
natomiast decyzja o przyjmowania uchodźców i zasadach tego dotyczących 
 
- „to kompetencja Rządu, nie samorządu” – informuje Marta Stachowiak doradca prezydenta Bydgoszczy. 
 
{media load=media,id=8324,width=640,align=center,display=inline}
 
W złożonej deklaracji rzeczywiście jest sporo odwołań do wzajemnej współpracy, wymiany informacji i doświadczeń. Jest tez mowa o imigrantach - nie wiemy dlaczego nie uchodźcach - do którego jest potrzebne jak możemy przeczytać :
 
- „wspólne działanie władzy samorządowej, i rządowej oraz organizacji biznesu i rynku pracy”
 
Dlaczego mowa o imigrantach a nie uchodźcach? Sama konieczność współpracy z administracją rządową wydaje się oczywistością. 
 
W kolejnych akapitach również w Deklaracji Prezydentów o Współdziałaniu Miast Unii Metropolii Polskich w Dziedzinie Migracji sporo odwołań do władzy rządowej, z którą współpraca jest konieczna. 
 
Wygląda więc na to, że prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski odcina się od Grzegorza Schetyny i nie do końca podziela jego pomysł.
 
Prezydent Bydgoszczy realne, trzeźwe spogląda na problem? Czy kalkuluje politycznie? 
 
Niewątpliwie zapowiedź przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny to "gwóźdź do trumy" dla wielu prezydentów miast - biorąć pod uwagę sondaże i nastawienei opinii społecznej, która może już nie oddac na nich głosu w nadchodzących wyborach samorządowych.
 
Niewątpliwie zapowiedź przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny to "gwóźdź do trumny" dla wielu prezydentów miast - biorąc pod uwagę sondaże i nastawienie opinii społecznej, która może już nie oddać na nich głosu w nadchodzących wyborach samorządowych.
 
Wygląda to tak, jakby przewodniczący PO „chciał na siłę” przegrać nadchodzące wybory samorządowe. 
 
 
 

Komentarze  

0 # Irka 2017-07-05 11:01
Mysleli, że ich ludzie poprą a tu klapa odzew, że chej do mnie ludzie podchodzą i pytają słyszałeś .. ja już teraz to nigdy na PO nie zagłosują jestem do tego jeszcze bardziej przekonany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Mariusz 2017-07-05 10:53
Najsmutniejsze w tym zamieszaniu jest to, że najmniej chodzi to u uchodźców. To zwykła hućpa - po co deklaracje, skoro po konkretnym pytaniu okazuje się, że jej właściwie nie było. Łatwo składać pseudodeklaracj e skoro nie ma się wpływu na ich realizację, więcej nie chce się ich realizować, bo wiadomo, że sprawę zablokują inni więc mogę udawać otwartego człowieka na losy innych. Smutne, ale prawdziwe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Irek 2017-07-05 00:33
No i jest bunt wiadomo było Schetyna ma zawsze głupie pomysły !!rozbija PO na miazgę .. ale to dobrze:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Kunegunda 2017-07-04 18:50
Krętacz jak wszyscy z PO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować