joomla templates top joomla templates template joomla

Bydgoszczanka, mimo nałożonej na nią kwarantanny w związku z powrotem z zagranicy, wyszła zrobić zakupy. Teraz odpowie za to przed sądem

info: KMP, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

W minionym tygodniu bydgoscy policjanci odnotowali pierwszy przypadek złamania kwarantanny. 59-letnia mieszkanka Bydgoszczy, mimo nałożonej na nią kwarantanny w związku z powrotem z zagranicy, wyszła zrobić zakupy. Teraz odpowie za to przed sądem.
 
 
W miniony czwartek (26.03.2020) policjanci z bydgoskiego Błonia otrzymali zgłoszenie mówiące o tym, że na sali jednego z bydgoskich hipermarketów przebywa kobieta, która jest objęta kwarantanną. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol.
 
Policjanci, po założeniu odzieży ochronnej, podjęli wobec kobiety interwencję. Okazało się, że 59-latka dwa dni wcześniej wróciła z Holandii i jest objęta obowiązkową kwarantanną. Twierdziła, że przyszła zrobić zakupy spożywcze oraz wykupić leki.

W związku z powyższym kobieta została poinformowana o skierowaniu w jej sprawie wniosku o ukaranie do sądu, gdyż naruszyła przepis art. 116 kodeksu wykroczeń mówiący o tym, że karze podlega ten, kto wiedząc, iż jest chory na chorobę zakaźną albo o nią podejrzany nie przestrzega nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu tym chorobom lub o ich zwalczaniu albo nie przestrzega wskazań lub zarządzeń leczniczych wydanych na podstawie tych przepisów przez organy służby zdrowia.