joomla templates top joomla templates template joomla

Gollob będzie tak samo dzielny w walce o zdrowie, jak był na torze - mówi Rafał Sonik. Teraz potrzebuje energii kibiców i przyjaciół

włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

Tomasz Gollob został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Rozmawiał z lekarzami i swoimi bliskimi. Jego dramatem poruszone jest całe polskie środowisko sportowe. W całej Polsce organizowane są akcje wsparcia legendarnego żużlowca.

- Tomek staje do walki o zdrowie i jestem przekonany, że będzie w niej tak samo dzielny, jak wcześniej na torze. Ale potrzebuje energii kibiców i przyjaciół. To największa motywacja do pracy - powiedział przyjaciel Golloba Rafał Sonik.

 

Z najnowszych informacji w wynika, że Mistrz: 
 
- Jest w lepszej kondycji niż w środę - informuje w rozmowie z TVP3 w Bydgoszczy doktor Robert Włodarski, ordynator oddziału klinicznego anestezjologii i intensywnej terapii - Radzi sobie samodzielnie z oddychaniem i odżywaniem, jest przytomny, w kontakcie, ale jeszcze bardzo osłabiony. Myślę jednak, że każdy kolejny dzień będzie pod tym względem lepszy.
 
Prokuratura Rejonowa w Chełmnie wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku Tomasza Golloba na treningu przed zawodami motocrossowymi w Chełmnie. Ma sprawdzić, czy to był wypadek, czy też przyczyniły się do tego osoby trzecie.
 
{media load=media,id=8250,width=640,align=center,display=inline}
 
We wtorek Tomasz Gollob został wybudzony ze śpiączki. Rozmawiał już z lekarzami, oddycha samodzielnie, jego sytuacja stopniowo się poprawia. Nadal podawane są mu leki uspokajające i przeciwbólowe.
 
W rozmowie z lekarzami zawodnik MRGARDEN GKM Grudziądz:
 
- "Dopytywał się o swoje dolegliwości. Uspokajałem go, że tak po prostu może być. Spotkanie z rodziną było bardzo emocjonalne. Powinniśmy być zadowoleni, że tak szybko doszedł do zdrowia w aspekcie niewydolności oddechowej i krążeniowej - poinformował Robert Włodarski, ordynator oddziału klinicznego anestezjologii i intensywnej terapii Wojskowego Szpitala w Bydgoszczy.
 
Lekarza aktualnie koncentrują swoje działania na usprawnianiu i uruchomianiu pacjenta z łóżka. Polegają one na nauce przełykania, odżywiania się, używania swojego ciała od nowa po okresie śpiączki farmakologicznej.
 
Przypomnijmy, że wybitny żużlowiec doznał poważnego urazu kręgosłupa w wyniku upadku na torze motocrossowym w Chełmnie. Stwierdzono u niego m.in. złamanie siódmego kręgu, przemieszczenie między szóstym i siódmym kręgiem, a także uszkodzenie rdzenia.
 
Żużlowiec MRGARDEN GKM Grudziądz trafił do Wojskowego Szpitala w Bydgoszczy, gdzie przeszedł operację kręgosłupa. Ma uszkodzony rdzeń. Plus jest taki, że już nie ma zagrożenia życia. Zawodnik miał mocno stłuczone oba płuca, ale po leczeniu drenażem, respiratorem i lekami problem został rozwiązany.