joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejny dzień w bydgoskim szpitalu Tomasza Golloba. Mistrz dochodzi do siebie, nadal dostaje leki uspokajające i przeciwbólowe

włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

 
Tomasz Gollob został wczoraj wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Rozmawiał z lekarzami i swoimi bliskimi. Sportowiec nadal jest pod wpływem leków uspokajających i przeciwbólowych. Cały czas przebywają przy nim najbliżsi.
 
Wczoraj Tomasz Gollob został wybudzony ze śpiączki. Rozmawiał już z lekarzami, oddycha samodzielnie, jego sytuacja stopniowo się poprawia. Nadal podawane są mu leki uspokajające i przeciwbólowe.
 
 
 
W rozmowie z lekarzami zawodnik MRGARDEN GKM Grudziądz:
 
- "Dopytywał się o swoje dolegliwości. Uspokajałem go, że tak po prostu może być. Spotkanie z rodziną było bardzo emocjonalne. Powinniśmy być zadowoleni, że tak szybko doszedł do zdrowia w aspekcie niewydolności oddechowej i krążeniowej - poinformował Robert Włodarski, ordynator oddziału klinicznego anestezjologii i intensywnej terapii Wojskowego Szpitala w Bydgoszczy.
 
Lekarza aktualnie koncentrują swoje działania na usprawnianiu i uruchomianiu pacjenta z łóżka. Polegają one na nauce przełykania, odżywiania się, używania swojego ciała od nowa po okresie śpiączki farmakologicznej.
 
Sportowiec nadal znajduje się OIOM-ie. Razem z Mistrzem przebywają cały czas najbliżsi, którzy wspierają go. 

{media load=media,id=8245,width=640,align=center,display=inline}

Przypomnijmy, że wybitny żużlowiec doznał poważnego urazu kręgosłupa w wyniku upadku na torze motocrossowym w Chełmnie. Stwierdzono u niego m.in. złamanie siódmego kręgu, przemieszczenie między szóstym i siódmym kręgiem, a także uszkodzenie rdzenia.
 
Żużlowiec MRGARDEN GKM Grudziądz trafił do Wojskowego Szpitala w Bydgoszczy, gdzie przeszedł operację kręgosłupa. Ma uszkodzony rdzeń. Plus jest taki, że już nie ma zagrożenia życia. Zawodnik miał mocno stłuczone oba płuca, ale po leczeniu drenażem, respiratorem i lekami problem został rozwiązany.