joomla templates top joomla templates template joomla

Mężczyzna wtargnął na teren lotniska w Bydgoszczy i zaczął wyłączać urządzenia radionawigacyjne, co mogło doprowadzić do katastrofy. Służby ochrony lotniska zareagowały błyskawicznie i zatrzymały intruza

Agencja/eReporter24; info: TVP/Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

 
Jak poinformował portal TVP Bydgoszcz doszło do incydentu w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Na miejscu zatrzymano mężczyznę, który przedostał się przez ogrodzenie na teren lotniska, a następnie od północnej strony pasa startowego zaczął wyłączać urządzenia radionawigacyjne.

Służby ochrony lotniska zareagowały błyskawicznie i zatrzymały mężczyznę, którego działanie mogło doprowadzić do katastrofy.

Jak podaje portal mężczyzna wyłączał system DVOR, wchodzący w skład urządzeń radionawigacyjnych, które zapewniają statkom powietrznym w przestrzeni pokrycia informację o ich pozycji.
 

DVOR, czyli dopplerowskie radiolatarnie ogólnokierunkowe są ulepszoną wersją konwencjonalnego systemu VOR, który ma rozwiązany problem odbicia sygnału od przeszkód terenowych. Złożony jest z 48 anten mniejszych na zewnątrz oddalonych od anteny środkowej o ok. 6.5m. Więcej informacji wkrótce na naszym portalu.