joomla templates top joomla templates template joomla

Podejrzany o zabójstwo w Bydgoszczy 27-latek zatrzymany w areszcie na trzy miesiące. Grozi mu dożywotnia kara pozbawienia wolności

włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

 
Zarzut zabójstwa usłyszał zatrzymany 27-latek. Mężczyzna będzie odpowiadać za śmierć 24-letniego bydgoszczanina. Na wniosek prokuratora, podejrzany został aresztowany przez sąd na najbliższe trzy miesiące. Teraz może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.
 
W czwartek 13 lipca Oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił mu zarzut zabójstwa.
 
 
 
Po jego przesłuchaniu, wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Teraz za to przestępstwo może mu grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.  
 
{media load=media,id=8331,width=640,align=center,display=inline}
 
Zatrzymane do tej sprawy pozostałe dwie osoby 22-latek i 22-latka zostały przesłuchane przez bydgoskich policjantów w charakterze świadka i zwolnione.
 
Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w środę 12.07.2017 po północy, wówczas dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał informację od lekarza o zgonie mężczyzny w szpitalu. Z jego relacji wynikało, że pacjent miał obrażenia, które mogły przyczynić się do jego śmierci i najprawdopodobniej zostały zadane przez inną osobę. Sprawą natychmiast zajęli się śródmiejscy policjanci. 
 
Z zebranych informacji wynikało, że godzinę wcześniej pacjent został przywieziony przez załogę pogotowia ratunkowego sprzed dworca PKP Bydgoszcz-Główna. Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Bydgoszczy.
 
 
Pracujący nad sprawą policjanci szybko ustalili rysopis osób, które mogły mieć związek ze śmiercią bydgoszczanina.
 
Przed godziną 03:00 miejski monitoring zauważył podejrzewanych na przystanku MZK przy ulicy Zygmunta Augusta. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Tam mundurowi zatrzymali trzy osoby. Przy jednej z nich 27-latek zabezpieczyli ostre narzędzie. 27, 22-latek i 22-latka zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. 
 
Zatrzymani mężczyźni byli pijani. Mieli blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Kobieta ponad pół promila.