joomla templates top joomla templates template joomla

18-latek przwrócił kobietę w przejściu na rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy i zaczął ją dotykać w miejscach intymnych. Podobnie na ul. Waryńskiego

włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

 
Wszystko zaczęło się pod koniec czerwca 28 czerwca, wówczas policjanci z bydgoskiego Śródmieścia przyjęli pierwsze zawiadomienie dotyczące innej czynności seksualnej. Z relacji zgłaszającej wynikało, że do zdarzenia doszło późnym wieczorem, w podziemnym przejściu pod rondem Jagiellonów.
 
Tam młody mężczyzna podszedł do pokrzywdzonej od tyłu i dotykając jej miejsc intymnych przewrócił ją na ziemię. Krzyk kobiety sprawił, że sprawca uciekł. Podobna sytuacja zdarzyła się w nocy kilka dni później na ulicy Warmińskiego. Trzy dni później przed południem, sprawca znowu zaatakował pod rondem Jagiellonów.
 
 
 
Sprawą od początku zajmowali się śródmiejscy kryminalni. Żmudna i wnikliwa praca funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie rysopisu sprawcy. We wtorek 11 lipca jeden z funkcjonariuszy pracujących nad tą sprawą, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył podejrzewanego w pobliżu ronda Jagiellonów. O tym fakcie natychmiast poinformował dyżurnego, który na miejsce skierował patrol. Policjant cały czas obserwował młodzieńca i szedł za nim w kierunku Parku Wincentego Witosa. Tam wspólnie z patrolem zatrzymał 18-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
 
Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili, że 18-latek nie działał tylko w centrum miasta. Funkcjonariusze udowodnili mu również podobne przestępstwo na bydgoskim Szwederowie, gdzie na ulicy Skorupki zaczepił kobietę.
 
W środę 12 lipca zatrzymany został przewieziony do prokuratury. Oskarżyciel przedstawił mu łącznie cztery zarzuty dotyczące innej czynności seksualnej. Następnie wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował go na dwa miesiące.
 
Za to przestępstwo może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 8.