joomla templates top joomla templates template joomla

Policjanci zabezpieczyli "podróbki" zabawek oraz odzieży dziecięcej popularnej firmy. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą nawet do 5 lat więzienia

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

Niemal 500 sztuk podrobionych zabawek oraz koszulek dziecięcych zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. „Podróbki” były dostępne w dwóch sklepach na terenie Bydgoszczy. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.
 
 
Do policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy dotarła informacja, że na terenie miasta sprzedawane są "podróbki" zabawek oraz odzieży dziecięcej popularnej firmy. Wynikało z niej, że zabawki i koszulki znajdują się na półkach sklepów.
 
 
Funkcjonariusze pojechali do dwóch punktów handlowych na terenie Fordonu, gdzie przeprowadzili przeszukania. Ustalenia się potwierdziły.
 
Jak się okazało, sklepy oferowały do sprzedaży różnego rodzaju zabawki i odzież dla dziewczynek. Łącznie policjanci zabezpieczyli 490 sztuk nielegalnego towaru. Do sprawy naruszenia przepisów z ustawy o ochronie prawo własności przemysłowej kilka osób zostało przesłuchanych w charakterze świadka.
 
 
Teraz o losie właścicieli sklepów zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.