joomla templates top joomla templates template joomla

Policjanci zatrzymali prosiaczka i tygryska. Policyjne działania "pieszy" na terenie Bydgoszczy

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

 
Bydgoscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania pod kryptonimem „Pieszy”. Przez trzy dni, od poniedziałku do środy, trwały policyjne kontrole. Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, gdyż są oni uczestnikami najmniej chronionymi.
 
Akcje takie jak ta mają na celu ograniczenie zdarzeń na drodze zwłaszcza tych, których finałem jest śmierć człowieka, ale również ujawnianie i reagowanie na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przede wszystkim przez pieszych.
 
 
Największą uwagę policjanci zwracali na:
 
- sposób poruszania się pieszych po drogach, gdzie nie ma wydzielonych chodników,
- stosowanie się do sygnalizacji świetlnej,
- przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym,
- chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni,
- noszenie, poza obszarem zabudowanym, elementów odblaskowych.
 
W działaniach pod kryptonimem „Pieszy” udział wzięło 135 policjantów ruchu drogowego, którzy prowadzili kontrole na terenie miasta i powiatu bydgoskiego. Funkcjonariusze ujawnili ponad 80 wykroczeń popełnionych przez pieszych.
 
Najwięcej było przejść przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, bo aż 65. Za wykroczenie to można zostać ukaranym mandatem w wysokości 100 złotych. Drugim najczęściej popełnianym przewinieniem przez pieszych było niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, a także chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni.
 
W trakcie działań funkcjonariusze ukarali mandatami 51 osób, a 29 pouczyli. W jednym przypadku zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież