joomla templates top joomla templates template joomla

Rowerzysta uniknął kolizji z autem, które nie ustąpiło mu pierwszeństwa, jednak uderzył z dużą prędkością w słup. Prowadzący jednoślad został przewieziony do szpitala

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego na ulicy Długiej w Bydgoszczy. Uczestnikami zdarzenia byli kierujący samochodem oraz rowerzysta. Kierujący jednośladem cudem uniknął tragedii.
 
Do zdarzenia doszło w połowie maja tuż po godzinie 20:00 na ulicy Długiej w Bydgoszczy. Kierujący pojazdem marki Seat, wyjeżdżając z ulicy Wąskiej, przy ograniczonej widoczności (zaparkowany czerwony pojazd marki Opel Zafira), nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. Kierujący jednośladem po kontakcie z pojazdem stracił panowanie nad rowerem i uderzył z dużą prędkością w słup oświetleniowy.
 
 
Na szczęście 20-latek uderzył obojczykiem w słup. Niewiele brakowało by uderzył głową. Pomocy udzielili mu przechodnie. Na miejsce przyjechało pogotowie, które zabrało go do szpitala. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili oględziny i ustalili świadków. Dalej sprawą zajęli się policjanci z bydgoskiego Szwederowa, którzy prowadzą postępowanie w kierunku spowodowania wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o postępowanie zgodnie z regułami określonym w prawie o ruchu drogowym. Przypominamy o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania i odpowiedniego reagowania.
 
Ponadto, pamiętajmy o parkowaniu w miejscach, gdzie jest to dozwolone, gdzie nie utrudniamy lub nie ograniczamy widoczności. Natomiast rowerzystów zachęcamy do korzystania z kasków.