joomla templates top joomla templates template joomla

Rysował karoserię samochodów, aby ukarać kierowców. Chciał ich w ten sposób nauczyć ich prawidłowego parkowania. "Ukarał" 17 aut

włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

 
Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 54-latka podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna w ciągu miesiąca uszkodził trzynaście pojazdów. Przerysowując ostrym przedmiotem karoserię samochodów, chciał w ten sposób nauczyć kierowców prawidłowego parkowania. Straty oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
 
Wszystko zaczęło się na początku lutego przy ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy. Wówczas właściciele dwóch zaparkowanych pojazdów zauważyli w swoich autach przerysowaną karoserię. 
 
 
Nie były to uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji z innym pojazdem, a celowe działanie sprawcy, który za pomocą ostrego przedmiotu przerysował bok pojazdów. Dwa tygodnie później dniach 17 i 18 lutego sytuacja się powtórzyła. Na tej samej ulicy sprawca porysował siedem aut. To jednak nie był koniec. W minioną sobotę 11 marca ponownie się uaktywnił i uszkodził trzy pojazdy.
 
Ten przestępczy proceder przerwali kryminalni z bydgoskiego Błonia. Funkcjonariusze pracując nad sprawą przyjęli zawiadomienia, przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Wnikliwie analizując zebrane informacje wpadli na trop podejrzewanego. Okazał się nim mieszkaniec tej samej ulicy, na której były zdarzenia.
 
W środę 15 marca policjanci zatrzymali 54-latka. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu łącznie trzynaście zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia. 
 
W trakcie rozmowy, podejrzany przyznał, że w ten sposób chciał nauczyć kierowców prawidłowego parkowania. Łączne straty oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.