joomla templates top joomla templates template joomla

Rzucił się z nożem na funkcjonariuszy, kiedy Ci chcieli mu pomóc. Wcześniej próbował sobie odebrać życie

info: Policja, Bydgoszcz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

34-latek zaatakował nożem patrol z bydgoskiego Szwederowa. Zgłoszenie dotyczyło próby samobójczej mężczyzny. Policjanci obezwładnili i zatrzymali napastnika. Bydgoszczanin usłyszał zarzut czynnej napaści z użyciem noża. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.
 
Do zdarzenia doszło w niedzielę 22 kwietnia około godziny 22:00, wówczas dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał zgłoszenie dotyczące próby samobójczej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że 34-letni mieszkaniec osiedla Górzyskowo zamknął się w pokoju mieszkania i przy pomocy noża chce odebrać sobie życie.
 
 
Na miejsce zostali skierowani policjanci. Tam domownicy wpuści funkcjonariuszy do mieszkania. Mundurowi zaczęli przez drzwi rozmawiać z mężczyzną. Ten jednak stawał się coraz bardziej agresywny. Cały czas odgrażał się patrolowi.
 
W pewnym momencie mężczyzna otworzył drzwi do swojego pokoju. Gdy policjanci weszli do środka, 34-latek rzucił się z nożem na funkcjonariuszy. Szybko został obezwładniony i zatrzymany. Badanie trzeźwości wykazało, że ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiego Szwederowa zebrali w tej sprawie materiał dowodowy.
 
 
Wczoraj 23 kwietnia 34-latek został doprowadzony przed oblicze prokuratora. Oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił zatrzymanemu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza z użyciem noża. Następnie po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt mężczyzny.
 
Jeszcze tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego 34-latka na trzy miesiące. Teraz może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.