joomla templates top joomla templates template joomla

Sąd przyznał 420 tys. dla rodziny 24-latki, która zginęła staranowana podczas otrzęsin w 2015 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Zginęło wtedy troje studentów

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

Zabawa zamieniła się w koszmar. Podczas otrzęsin na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy w 2015 roku stratowanych zostało troje studentów - między innymi 24-letnia Paulina. Jej rodzicom i dwóm siostrom uczelnia ma zapłacić łącznie 420 tysięcy złotych zadośćuczynienia - prawomocnie zdecydował sąd.
 
 
- "Zdaniem Sądu Apelacyjnego obowiązkiem rektora było monitorowanie tych imprez w poszczególnych latach celem dokonywania ustaleń, czy imprezy te spełniają przesłanki ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, do uznania ich za imprezy masowe. Jako osoba zobowiązana do dbania o bezpieczeństwo i przestrzegania prawa na terenie uczelni, rektor winien mieć wiedzę jaki charakter mają imprezy odbywające się na terenie uczelni, aby zadbać o ich prawidłowy i co istotne bezpieczny przebieg" – uzasadniała sędzia Barbara Rączka-Sekścińska.
 
 
- Sąd apelacyjny potwierdził to, co twierdziliśmy od początku, że to uczelnia odpowiada za to do czego doszło w 2015 roku – powiedział po rozprawie mecenas Piotr Kasnowski, pełnomocnik rodziny zmarłej studentki.
 
Przypomnijmy w nocy z 14 na 15 października 2015 roku w łączniku pomiędzy dwoma budynkami na UTP, w których odbywały się studenckie otrzęsiny, skupiło się zbyt wiele osób, które w pewnym momencie zaczęły się tratować. Zginęły trzy osoby.