joomla templates top joomla templates template joomla

Spektakularne zatrzymania w Bydgoszczy osób odpowiedzialnych za bójkę w centrum miasta, związanych ze środowiskiem pseudokibiców

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

Kryminalni z bydgoskiej komendy przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali piątą osobę do sprawy marcowej bójki w centrum miasta. Zatrzymany został też jego kierowca. Ten natomiast poszukiwany był przez policjantów do sprawy wypadku drogowego, z którego zbiegł. Obaj ukrywali się przed funkcjonariuszami. Zostali już aresztowani na trzy miesiące.
 
Do zdarzenia doszło w miniony czwartek 3 maja po południu na ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy. Tam bydgoscy kryminalni wspólnie z policjantami z pododdziału antyterrorystycznego namierzyli 31-latka. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego, gdy jechał autem z kierowcą. Mężczyźni byli zaskoczeni szybkim i dynamicznym zatrzymaniem. Nie bez powodu.
 
 
31-latek był poszukiwany do sprawy bójki 10 marca na ulicy Magdzińskiego w Bydgoszczy. Przez ten czas zatrzymany ukrywał się przed policjantami. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim młotek oraz kastet.
 
 
Natomiast jego 29-letni kierowca to bydgoszczanin, który był poszukiwany przez policjantów do sprawy wypadku drogowego, które miało miejsce 17 września 2017 roku na krajowej 25 (trasa Bydgoszcz-Tryszczyn).
 
Zatrzymany był kierowcą pojazdu Volvo, który nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka peugeotem, a następnie z vw. W wypadku poważnie ucierpiała kierująca peugeotem. 29-latek zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed funkcjonariuszami.
 

W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim porcję marihuany. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że 29-latek znajduje się pod wpływem kokainy oraz marihuany. Do badań została mu pobrana krew.
 
Bydgoszczanie są znani policjantom ze środowiska pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Obaj zostali dowiezieni do policyjnego aresztu.
 
Następnego dnia 4 maja zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił im zarzuty. 31-latek usłyszał zarzut udziału w bójce o charakterze chuligańskim. Natomiast jego młodszy kolega usłyszał trzy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia, posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Prokurator po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.
 
W sobotę 5 maja sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 31 i 29-latka na trzy miesiące. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.
 
Przypomnijmy, że w sprawie bójki przy ulicy Magdzińskiego w Bydgoszczy zatrzymane są cztery osoby, z czego trzy przebywają w areszcie. W trakcie prowadzonego śledztwa kryminalni zabezpieczyli pistolet. Zarzut dotyczący nielegalnego posiadania broni palnej oraz amunicji usłyszał aresztowany 32-latek.