joomla templates top joomla templates template joomla

Przewoził 60 worków, tonę nielegalnego tytoniu wartego milion złotych. Policja zatrzymała nielegalny transport

włącz . Opublikowano w Bydgoszcz wiadomości

 
Policjanci zatrzymali bydgoszczanina podejrzewanego o przewożenie nielegalnego tytoniu. Na jego trop wpadli kryminalni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bydgoskiej komendy. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Przewoził tonę krajanki tytoniowej. Wstępnie straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko milion złotych.
 
Wszystko zaczęło się od ustaleń funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
 
 
 
Z ich informacji wynikało, że do Bydgoszczy przyjedzie transport z nielegalnym tytoniem. 
 
Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że w sobotę „towar” 29 kwietnia będzie przewożony pojazdem dostawczym marki Renault. W działania zostali zaangażowani funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki”.
 
 
Około godziny 16:00 w miejscowości Stryszek patrol zauważył wytypowany pojazd i zatrzymał go do kontroli. W aucie było ponad 60 papierowych worków z suszem tytoniu. Na miejsce przyjechali kryminalni, którzy zabezpieczyli krajankę. 34-latek przewoził tonę nielegalnego towaru. Funkcjonariusze wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko miliona złotych.
 
Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do bydgoskiej komendy, gdzie został przesłuchany. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany przez śledczych do urzędu celnego, który „rozliczy” bydgoszczanina za złamanie prawa karno – skarbowego. Teraz może mu grozić wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.